Informacja o dostępności naszych obiektów dla Osób Niepełnosprawnych

Informacja o dostępności naszych obiektów dla Osób Niepełnosprawnych

 

Szanowni Państwo,

Wszystkie obiekty administrowane przez Centrum Rekreacyjno- Sportowe m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany przystosowane są do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne.

 

Pływalnia przy ul. Conrada 6  – składa się z pływalni sportowej  , jacuzzi, sauny.

Jest wyposażona w odpowiedni podjazd do drzwi wejściowych, przystosowaną dla potrzeb niepełnosprawnych szatnio/przebieralnię oraz toaletę. Dodatkowo pływalnia wyposażona jest windę/krzesełko umożliwiające wejście do niecki basenowej. Na widowni znajdują się dwa dodatkowe miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wysokość lad kasowych jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach.  Punkty obsługi (recepcja) wyposażona jest w stanowiskowe pętle indukcyjne. Pływalnia wyposażona jest w sygnały dźwiękowo –  świetlne, aby w przypadku zagrożenia usprawnić ewakuację niedowidzących i niedosłyszących. Szklane drzwi wejściowe do obiektu oklejone zostały atestowaną  folię zabezpieczającą przed uderzenie wózka. Szafki w przebieralniach oznakowane są w alfabecie Braille’a.

Przed obiektem na parkingu wytyczono dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Kompleks Sportowy przy ul. Lindego 20 , w jego skład wchodzi pływalnia, hala sportowa, sala fitness, siłownia.

Jest wyposażony w  odpowiedni podjazd do drzwi wejściowych oraz windę, którą osoby z dysfunkcją ruchową bez problemu mogą  przedostać się na 1 kondygnację oraz parking dla klientów z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Na korytarzach obiektu  zapewniono kontrast kolorystyczny. Wysokość lad kasowych jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dodatkowo punkty obsługi klientów wyposażone są w stanowiskowe pętle indukcyjne. Szafki w przebieralniach oznakowane są w alfabecie Braille’a. Lustra w przebieralniach zostały obniżone.

Przed obiektem wytyczono trzy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szklane drzwi wejściowe do obiektu oklejone zostały atestowaną  folią zabezpieczającą przed uderzeniem wózka.

 

Pływalnia przy ul. Lindego  20 posiada oddzielną szatnio-przebieralnię oraz natryski i toaletę przystosowane dla potrzeb niepełnosprawnych. Niecka basenowa wyposażona jest w windę/krzesełko umożliwiające wejście do niecki basenowej. Pływalnia wyposażona jest w sygnały dźwiękowo –  świetlne, aby w przypadku zagrożenia usprawnić ewakuację niedowidzących i niedosłyszących.

 

Hala sportowa przy ul. Lindego 20  do dyspozycji osób niepełnosprawnych oferuje specjalna szatnię wyposażona w 8 szafek, przystosowaną toaletę oraz natryski. Na widowni znajduje się sześć miejsc z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, wjazd na widownię windą.

 

Obiekty sezonowe Orlik 2012 przy ul Rudzkiej oraz Syrenka1 przy ul. Duracza wyposażone są w podjazdy do szatni dla osób na wózkach inwalidzkich oraz przystosowane toalety.

W celu zapewnienia najlepszej obsługi nasi pracownicy zostali przeszkoleni z obsługi osób z niepełnosprawnościami przez fundację Polska Bez Barier.

Z naszych obiektów korzystają podopieczni Fundacji Vis Maior wspierającej osoby niewidome i słabo widzące, na naszych obiektach sezonowych trenuje drużyna Amp Futbolowa składająca się z osób po amputacji. Współpracujemy także z Fundacją Pomocy Osób Niepełnosprawnych podczas organizacji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na naszej hali sportowej.

Współpracując  z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami i fundacjami wspierającymi osoby z niepełnosprawnością wciąż poprawiamy dostępność naszych obiektów poprzez ułatwienie im możliwości do korzystania z wszelkich form aktywności jakie oferuje nasze Centrum Rekreacyjno – Sportowe.

Zapraszamy państwa serdecznie do odwiedzania naszych obiektów.


Informacje na temat cenników, grafików, regulaminów oraz dostępności obiektów CRS Bielany można uzyskać telefonicznie:

Pływalnia przy ul. Conrada 6 recepcja tel. (22) 633 86 80 wew. 101

Kompleks Sportowy przy ul. Lindego 20 (pływalnia, hala sportowa, siłownia, fitness, boks, taniec) recepcja tel. (22) 835 00 09 wew. 110

Obiekty sezonowe Orlik 2012 przy ul Rudzkiej 6 oraz Syrenka1u zbiegu ulic Gabińskiej i Romaszewskiego (dawna ul. Duracza) oraz hale pneumatyczne nad boiskami do piłki nożnej – nadzoruje Robert Banasiuk tel. 506 067 396