Na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się 5 grudnia Pływackie Mikołajki z Hasten.  Impreza miała charakter nie tylko sportowy, ale również charytatywny.

Pływackie Mikołajki z Hasten to coroczne zawody dla młodszych i starszych pływaków. W tym roku w zawodach mogli uczestniczyć zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy. Stąd podział na kategorie wiekowe. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli zawodnicy z roczników: 2017-2016, 2015-2014 i 2013-2012. Po rozgrzewce popłynęli oni na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Potem do rywalizacji na dystansie 50 metrów przystąpili zawodnicy z roczników: 2011-2010, 2009-2008 i 2007-2006. Jako ostatni w kategorii open popłynęli na 100 metrów pływacy najbardziej zaawansowani. Była również rywalizacja sztafet rodzinnych. Obowiązywał w niej każdego z uczestników strój świąteczny. Po zakończeniu rywalizacji sztafetowej wyłoniono najciekawsze przebranie.
Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy dyplom i medal uczestnictwa. Najlepsze trzy osoby na poszczególnych dystansach w każdej kategorii wiekowej zostały udekorowane medalami oraz otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Oczywiście osobno klasyfikowano kobiety, a osobno mężczyzn.
Podczas zawodów odbyła się także charytatywna zbiórka na turnusy rehabilitacyjne i ogólnorozwojowe dla 3-letniej Lenki Matysik. Dziewczynka cierpi na rzadkie schorzenie duplikacji i trisomii chromosomu 6p oraz zespół Axenfelda. Datki były zbierane przez wolontariuszy Fundacji Hasten do specjalnie oznaczonych puszek.
Na Mikołajkach z Hasten nie zabrakło również Grzegorza Pietruczuka – Burmistrza Dzielnicy Bielany jako przedstawiciela Urzędu Dzielnicy Bielany, który był organizatorem tego wspaniałego wydarzenia.
zawodnicy podczas zawodów pływackich zawodnicy podczas zawodów pływackich osoba dorosła przemawiająca na zawodach pływackich
 
Bardzo dziękujemy Pani Soni Bochyńskiej – Knapik z firmy Academy of Hasten – Szkoła Pływania za świetną organizację oraz udostępnienie zdjęć.
 
Więcej zdjęć oraz informacji z wydarzenia znajdą Państwo tutaj: https://hasten.pl/podsumowanie-plywackich-mikolajek-z-hasten-2021/