SIŁOWNIE PLENEROWE

Niezwykle barwne jesienne zdjęcie siłowni plenerowej przy zewnętrznym obiekcie sportowym Syrenka. Znajdują się na niej barwne urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych, zielonych, niebieskich i czerwonych postawione są one na miękkim zielono-ceglaste podłoże tartanowe.  Widać kawałek boulderu do wspinania.

 

Na terenie obiektów administrowanych przez CRS Bielany znajdują się dwie siłownie plenerowe. Jedna z nich usytuowana jest przy ulicy Lindego 20. Druga w Parku Olszyna na terenie kompleksu boisk „Syrenka”.

Siłownie zewnętrzne przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych, seniorów, jak i młodzieży oraz dzieci, więc każdy może aktywnie korzystać z ich potencjału. Aktywność na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści. Dzięki niej nie tylko wpływamy na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmacniamy mięśnie, ale także dotleniamy organizm i zwiększamy wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za nasz dobry nastrój.

Odpowiadając na pytanie dlaczego warto korzystać z siłowni plenerowej możemy stwierdzić krótko, że przede wszystkim dlatego, iż pomaga ona poprawić naszą kondycję fizyczną i jest ogólnodostępna. Możemy zatem z niej skorzystać „przy okazji” spaceru, powrotu z zakupów itp. Trzeba wiedzieć, że nawet kilka minut aktywności każdego dnia wiele znaczy dla naszego zdrowia i redukuje ryzyko rozwoju wielu chorób.

Jak wspomnieliśmy korzystanie z siłowni plenerowej jest sposobem na nadwagę i otyłość. Pomaga intensywnie spalać kalorie, poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu oraz usprawnienia działania mięśni i stawów. Warto jednak korzystać z tego typu treningu nie tylko w czasie odchudzania, ale też zachęcić do aktywnego spędzania czasu także naszych bliskich, w szczególności seniorów, którzy obawiają się korzystania z nowoczesnego sprzętu treningowego.

Na terenie siłowni znajdują się różnorodne maszyny do ćwiczeń np: wyciskacz, wahadło, biegacz, twister, orbitrek i wioślarz. Służą one do rozwijania różnych partii mięśni.  Możemy więc trenować całe ciało, jednak warto pamiętać o umiarze i dopasowaniu czasu trwania ćwiczeń i ich intensywności nie tylko do wieku oraz poziomu sprawności, ale także pogody, aby intensywny trening w upale nie doprowadził do odwodniania.

Niezwykle barwne jesienne zdjęcie siłowni plenerowej przy zewnętrznym obiekcie sportowym Syrenka. Znajdują się na niej barwne urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych, zielonych, niebieskich i czerwonych postawione są one na miękkim zielono-ceglaste podłoże tartanowe. Niezwykle barwne jesienne zdjęcie siłowni plenerowej przy zewnętrznym obiekcie sportowym Syrenka. Znajdują się na niej barwne urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych, zielonych, niebieskich i czerwonych postawione są one na miękkim zielono-ceglaste podłoże tartanowe. Niezwykle barwne jesienne zdjęcie siłowni plenerowej przy zewnętrznym obiekcie sportowym Syrenka. Znajdują się na niej barwne urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych, zielonych, niebieskich i czerwonych postawione są one na miękkim zielono-ceglaste podłoże tartanowe. Niezwykle barwne jesienne zdjęcie siłowni plenerowej przy zewnętrznym obiekcie sportowym Syrenka. Znajdują się na niej barwne urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych, zielonych, niebieskich i czerwonych postawione są one na miękkim zielono-ceglaste podłoże tartanowe. Niezwykle barwne jesienne zdjęcie siłowni plenerowej przy zewnętrznym obiekcie sportowym Syrenka. Znajdują się na niej barwne urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych, zielonych, niebieskich i czerwonych postawione są one na miękkim zielono-ceglaste podłoże tartanowe. Widać kawałek boulderu do wspinania. 2 różniące się zdjęcia siłowni plenerowej Lindego: Zdjęcie siłowni plenerowej przy obiekcie sportowym Lindego. Znajdują się na niej urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych i czerwonych postawione są one wokół drzew. W tle budynek CRS Bielany. 2 różniące się zdjęcia siłowni plenerowej Lindego: Zdjęcie siłowni plenerowej przy obiekcie sportowym Lindego. Znajdują się na niej urządzenia do ćwiczeń w kolorach żółtych i czerwonych postawione są one wokół drzew. W tle budynek CRS Bielany.