W finale uczestniczyli najlepsi z warszawskich gimnazjalistów. Aby wziąć udział rywalizacji finałowej wcześniej musieli zwyciężać w kwalifikacjach. W ramach dwuboju nowoczesnego rozgrywane są dwie konkurencje pływanie i bieg.

Zawodnicy rozpoczęli pływaniem na basenie CRS Bielany. Druga konkurencja bieg została rozegrana na bieżni ZS Nr 52 przy ulicy Szegedyńskiej 11. Imprezę otworzył Z-ca Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk w towarzystwie dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak – Gałkowskiej i Prezesa UKS G-8 Bielany Dariusza Czerwonki..
– Przypadł mi zaszczy otwarcia zawodów – powiedział Grzegorz Pietruczuk – Kibicuję G-8 Bielany, ale życzę powodzenia wszystkim.
W zawodach uczestniczyły 5-cio osobowe reprezentacje szkół.  Do klasyfikacji końcowej wliczane były wyniki 4 najlepszych zawodników i zawodniczek ze szkoły. Dekorację przewidziano dla 6 najlepszych szkół w kategorii dziewcząt i chłopców.
Wśród zespołów dziewcząt zwyciężył zespół Gimnazjum nr 57 z Pragi Północ przed Gimnazjum 78 z Bielan oraz Gimnazjum 92 z Ursynowa.
Wśród zespołów chłopców zwyciężył również zespół Gimnazjum nr 57 z Pragi Północ przed Gimnazjum nr 35 ze Śródmieścia oraz Gimnazjum nr 78 z Bielan.