W tym roku CRS Bielany obchodzi mały jubileusz. 15 lat istnienia. Powstało z dniem 1 listopada 2007 roku na mocy Uchwały  Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 6 września 2007 r.

Kiedy 15 lat temu pojawił się pomysł powołania na Bielanach Centrum Rekreacyjno – Sportowego mało kto spodziewał się jak dynamicznie rozwinie się ta inicjatywa. Początki były skromne. Jedna pływalnia przy ulicy Conrada 6 i dwa małe pokoiki na potrzeby administracyjne.

Dziś CRS Bielany administruje dwoma pływalniami, boiskami przy ulicy Rudzkiej i w Parku Olszyna, a także nowoczesną halą sportową przy ulicy Lindego 20. Prowadzone tu są zajęcia fitness, boksu, siłowe, a na basenach trenuje młodzież z bielańskich szkół.

W CRS Bielany odbywały się nie tylko imprezy sportowe.  W poprzednich latach tysiące osób przychodziło na organizowany w CRS Bielany Piknik Rodzinny. Był on wspaniałą okazją do zabawy dla całych rodzin. Prawdziwą gratką były także turnieje rycerskie. Brało w nich udział każdorazowo ponad 100 rycerzy, a oprawą były wspaniałe zbroje i oręż. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się memoriały i rozgrywki w futsal, siatkówkę lub koszykówkę.

Najważniejsze jednak, że trenować w CRS Bielany może praktycznie każdy zainteresowany tą formą spędzania wolnego czasu. Warto dodać, że w okresie jesienno-zimowym nad boiskami CRS Bielany montowane są hale pneumatyczne, co dodatkowo ułatwia korzystanie z boisk w Parku Olszyna i przy ulicy Rudzkiej 6.

Opinie wśród korzystających z obiektów CRS Bielany są zgodne i co najważniejsze pozytywne.  Użytkownicy chwalą  jakość usług i kwalifikacje pracowników.  Wysoki standard zawsze zresztą był w CRS Bielany bardzo ważny. Są tutaj  profesjonalni trenerzy i wykwalifikowana kadra instruktorska. Każdy zainteresowany korzystaniem z usług CRS Bielany znajdzie coś dla siebie. Wachlarz propozycji jest wyjątkowo szeroki i ciągle  wzbogacany o nowe pomysły.

Jak każda rocznica jubileusz CRS Bielany skłania do refleksji. Minione 15 lat okazało się niezwykle stymulujące dla sportu na Bielanach. Wraz z rozwojem CRS Bielany przyszły sportowe sukcesy młodzieży i została zapisana wspaniała karta w historii Bielan.

 

grafika ze zdjęciami aktywności sportowych z okazji 15-lecia CRS Bielany.