Tegoroczny 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia. Zimowa aura nie stanowiła przeszkody i nikogo nie odstraszyła. Na ulicach pracowicie krzątali się woluntariusze. Aktywnie w akcję włączyli się również mieszkańcy Bielan.


Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem dzielnicowego Finału było Centrum Rekreacyjno- Sportowe. W hali sportowej zorganizowano mnóstwo atrakcji. Były kiermasze, loterie, pokazy, warsztaty, zabiegi upiększające, zajęcia sportowe, gry i konkursy. Nie zabrakło oczywiście pasjonujących licytacji. Na zakończenie odbył się koncert.

W dzielnicy Bielany 28 Finał WOŚP rozpoczął się jednak od morsowania w Jeziorku Dziekanowskim. Grupa kilkudziesięciu miłośników zimnych kąpieli zanurzyła się więc w falach jeziorka, tym samym podtrzymując tradycję z poprzedniego roku.

Zbiórka pieniędzy trwała na Bielanach zresztą od samego rana. W tym celu w hali pneumatycznej na boisku „Orlika” przy ulicy Rudzkiej rozegrany został turniej piłkarski. Do turnieju przystąpiła rekordowa liczba 14 zespołów. Każda ze startujących drużyn wniosła wpisowe, które trafiło do puszek WOŚP. Z kolei na pływalni przy ulicy Lindego odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych. Organizatorem był UKS G-8 Bielany. Sprzedawano ciasta, a uzyskany dochód przekazano WOŚP.

W tym roku zbiórka odbywa się na zakup sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Szczególnie potrzebny jest najnowocześniejszy sprzęt do operacji endoskopowych.
Wszystkie zebrane w dzielnicy Bielany środki zostały przekazane WOŚP.