Przez dwa dni 6 i 7 lutego w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 rozgrywane były zawody w piłce ręcznej. Był to jeden z półfinałowych turniejów zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

pilka ręczna luty 2021
Zawody zorganizowane przez Związek Piłki Ręcznej honorowym patronatem objął Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. Współorganizatorem było LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego. Udział w zawodach wzięli chłopcy z rocznika 2006 z województw: Mazowieckiego, Podlaskiego, Pomorskiego oraz Warmińsko- Mazurskiego. Uczestnicy rywalizowali o prawo startu w rozgrywkach finałowych, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia w Łodzi. Po zaciętych meczach zwycięsko ze zmagań wyszła kadra województwa Mazowieckiego. Zanotowała ona komplet zwycięstw. Na drugim miejscu znalazła się ekipa z Pomorza, które w bezpośrednim meczu uległa zawodnikom z Mazowsza 22:19. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast drużyna z województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Prawo startu w finale uzyskali zatem reprezentanci Mazowsza. Wyróżniono najlepsze zespoły i przyznano nagrody indywidualne.
W ceremonii zakończenia turnieju oraz wręczenia nagród uczestniczyli: Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Dyrektor LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego Dorota Grabiec wraz z zastępcą Janem Orłowskim, Prezes Zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Gutkowski oraz Członek Zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Ewa Filipek.

 

 

 

nagrody pilka ręczna

 

dekoracje pilka ręczna