W hali pneumatycznej na  terenie kompleksu sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” przy ulicy Rudzkiej odbył się 5 lutego  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej  AMBASADOR CUP.

Rozgrywki rozpoczęły się w godzinach przedpołudniowych. Udział w zawodach wzięło osiem zespołów. W ich składach znajdowali się studenci z 9 krajów. Turniej otworzył uroczycie Beknazar Askarov Radca Ambasady Uzbekistanu oraz Anna Szymczak-Gałkowska  Dyrektor CRS Bielany, Robert Banasiuk kierownik obiektu, Nikita  Ambasador.
Po zaciętych rozgrywkach zwycięzcą turnieju okazała się drużyna złożona ze studentów z Kazachstanu. Najlepszym zawodnikiem został Adilet Akkiyarov (Kazachstan). Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał natomiast Takunda Saidi (Zimbabwe).
Najlepsze zespoły otrzymały puchary i medale. Najważniejsze nie były jednak nagrody, lecz dobra zabawa i integracyjna atmosfera.  Zawody zostały rozegrane w reżimie sanitarnym.
Warto również wspomnieć, że współorganizator turnieju AMBASADOR Education Center od 8 lat współpracuje z uczelniami w Polsce w zakresie rekrutacji studentów z zagranicy. Pomaga absolwentom szkół średnich z krajów byłego ZSRR dostać się na studia w Polsce, a także w adaptacji I legalizacji pobytu.

 

Piłka do piłki nożnej z kolorystyce biało, złoto, czarnej na tle bramki. Zawodnicy biegający po zielonej murawie boiska pod halą pneumatyczną. Trzy osoby dorosłe przemawiające podczas rozpoczęcia zawodów, w tle hala pneumatyczna od wewnątrz.