Na terenie kompleksu sportowego CRS Bielany w Parku Olszyna odbył się 5 czerwca Bielański Benefis Andrzeja Strejlaua. Były wywiady, książki z autografem i mecz piłkarski. Nie zabrakło znanych i lubianych artystów.

Andrzej Strejlau od zawsze jest związany z Bielanami. Posiada imponujący dorobek sportowy. Był między innymi trenerem Legii Warszawa, a także selekcjonerem reprezentacji Polski oraz kadry U 21. Jako asystent Kazimierza Górskiego przyczynił się walnie do sukcesów kadry w latach siedemdziesiątych. Przede wszystkim to jednak nasz sąsiad z Bielan.

Na benefis przybyło wielu wybitnych gości ze świata kultury chętnie udzielających wywiadów i wyrażających uznanie dla dorobku Andrzeja Strejlaua. Tym razem to on był bowiem centralną postacią wydarzenia. Jego dorobek został doceniony przez władze Dzielnicy Bielany. Andrzej Strejlau otrzymał oprawiony w ramki list gratulacyjny.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz konkursów z nagrodami i spotkania z wybitnym trenerem mogli oni obejrzeć mecz Artystów Polskich z drużyną Bielany i Przyjaciele. Emocje sięgały zenitu. W regulaminowym czasie padł remis 6:6. Zwycięzcę udało się wyłonić dopiero po rzutach karnych. Okazał się nim zespół Bielany i Przyjaciele wygrywając w karnych 2:0 dzięki bielańskiemu Naczelnikowi Wydziału Sportu Mateuszowi Gotz.

Na boisku, w akcji mogliśmy również zobaczyć drużyny juniorskie Turbo Football Academy Talents oraz Hutnika Warszawa.

Nie sposób wymienić wszystkich przybyłych. Między innymi udało nam się jednak dojrzeć takich gości jak: Stefan Friedmann, Olaf Lubaszenko, Jacek Kopczyński, Andrzej Andrzejewski, Tomasz Jachimek, Wojtek Sikora, Marcin Piętowski, Przemysław Świercz, Piotr Zelt, Robert Moskwa, Robert Cichoń, Gabor – Grzegorz Jędrzejewski, Patryk Czerniejewski, Sławomir Potapowicz Wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Piotr Walas – Radny Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, Maciej Hartfil – Kanclerz AWF Warszawa i Mirosław Wlekły reporter. Nie zabrakło również członków Zarządu Dzielnicy Bielany. Byli zastępcy Burmistrza Dzielnicy: Andrzej Malina, Katarzyna Potapowicz i Włodzimierz Piątkowski oraz gospodyni obiektu Dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak-Gałkowska.

 

Na zielonej murawie boiska mężczyźni grają w piłkę nożną. Dwóch z nich to zawodnicy niepełnosprawni, podpierający się na kulach. W tle zielone drzewa oraz osoby obserwujące zawodników.

 

Młodzi piłkarze biegający po zielonej murawie boiska zewnętrznego. W tle widać drzewa i bramki.

 

Dużo dorosłych osób pozujących do zdjęcia, na zielonej murawie boiska zewnętrznego. Część z nich stoi, a część siedzi. W tle fruwa konfetti.