Centrum Rekreacyjno – Sportowe przy ulicy Lindego jest miejscem interesujących imprez. To również arena zmagań sportowców. Podobnie było 30 maja. Tyle, że tym razem  rywalizowali  najmłodsi z najmłodszych.

Doszło do tego w ramach Bielańskiej Olimpiady Przedszkolaków. Celem zawodów było spopularyzowanie lekkiej atletyki oraz promowanie nowych form zajęć ruchowych. Zainteresowanie imprezą okazało się wyjątkowo duże. Udział w zawodach wzięło aż 17 przedszkoli. Dzieci rywalizowały w  biegu sprinterskim przez płotki, rzucie „oszczepem –rakietą”, w skokach i w biegu wytrzymałościowym. O zagrożeniu dla bezpieczeństwa nie było mowy. Płotki były piankowe podobnie jak i oszczep. W otwarciu zawodów uczestniczył zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji w dzielnicy Elżbieta Romanowska Iglewska, dyrektor ds. sportu ZSS nr 50 Andrzej Malina oraz gospodarz obiektu dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak- Gałkowska.

Reprezentacja każdego przedszkoli liczyła 20 osób. W skład drużyny startującej wchodziło 12 zawodników, a 8 przedszkolaków pozostawało w rezerwie. Do punktacji drużynowej zaliczano wyniki 6 dziewcząt i 6 chłopców. Ostatecznie zwyciężyło przedszkole nr 240. Drugie i trzecie miejsca zajęły odpowiednio przedszkole nr 334 oraz przedszkole nr 340.

W trakcie imprezy nie zabrakło transparentów i piosenek zagrzewających drużyny do walki. Jak na każdych zawodach zwycięzcy i startujący otrzymali statuetki, medale oraz dyplomy.

 

Organizator:
Urząd m. st. Warszawy w Dzielnicy Bielany
Partnerzy:
Zespół Szkół Sportowych nr 50 w Warszawie
Wykonawca:
Uczniowski Klub Sportowy Młodzik
Miejsce zawodów
Hala Sportowa CRS Bielany ul. Lindego 20 w Warszawie