W hali sportowej przy ulicy Lindego odbył się 28 listopada Bielański Festiwal Gier Stolikowych. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych grupach wiekowych.

Jako pierwsi rywalizowali pasjonaci scrabble. Rozgrywki rozpoczęły się już o godzinie 9.00. Godzinę później przewidziano turniej par w brydża. Obie dyscypliny rozgrywano w kategorii open. Nieco inaczej odbywała się rywalizacja w szachach. Turniej zorganizowano bowiem w trzech grupach wiekowych: dla dzieci, młodzieży i w kategorii open. Rywalizacja odbywała się w tzw. systemie szwajcarskim. System ten polega na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami, gdzie z góry określona jest liczba rund, które należy rozegrać. W Polsce z jego użyciem rozgrywana jest większość turniejów szachowych. W każdej kategorii rozegrano pięć rund. Dla najlepszych przewidziano puchary i inne nagrody.
Na zawodach dojrzeliśmy kilka znanych osób. Obecny był Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany, Włodzimierz Piątkowski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz radna Monika Szadkowska i radny Marcin Włodarczyk. Turniej został zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Bielany oraz TKKF Chomiczówka.
Więcej zdjęć znajduje się na fanpage CRS Bielany.
Zawodnicy podczas festiwalu bielańskich gier stolikowych . Zawodnicy podczas festiwalu bielańskich gier stolikowych.