W hali CRS Bielany mogliśmy przez dwa dni podziwiać  kocią arystokrację. Wszystko to za sprawą Klubu Kota X-Treme, który w dniach 23 i 24 września zorganizował wspaniałą wystawę.

Mogliśmy podziwiać wyjątkowe i rzadkie rasy. Pojawili się wystawcy z kraju oraz z zagranicy.  Szczególne zainteresowanie wzbudzili dwaj przedstawiciele nowej kociej rasy Lykoi – kotów „wilkołaków”. Kociaki były oceniane na pięciu ringach sędziowskich. Był to najdogodniejszy moment do obserwacji zwierząt. Mogliśmy je  wówczas oglądać w całej krasie ,a nie ledwo widoczne zza prętów klatek.

Na wystawie miały swoje stoiska fundacje zajmujące się pomocą kotom wolno żyjącym.

– Założyciele Klubu również zaczynali swoją przygodę z  tymi cudownymi zwierzętami od pomocy kotom bezdomnym –  wspomina wice przewodnicząca Klubu Kota X- Treme Agata Kruszona- Zawadzka. –  Przez sześć lat istnienia Klubu zorganizowaliśmy jednak wiele międzynarodowych wystaw.  Obecna jest czternastą w ogóle, a siódmą w stolicy.

Różnorodność stoisk handlowych pozwoliła miłośnikom kotów zaopatrywać się w karmę, kocie akcesoria i drobne gadżety. W ramach wystawy rozdano również nagrody dla zwycięzców regionu Europa Północna za ostatni sezon wystawowy.