W przygotowanie imprezy zaangażował się m.in.  Urząd Dzielnicy,  bielańskie  instytucje kultury, TKKF,  Policja i Straż Miejska. Nie  zabrakło Centrum Rekreacyjno – Sportowego, które z bogatym programem skierowanym do dzieci przyciągało na swoje stanowisko całe rodziny.

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez CRS konkurs plastyczny.   Podobnie było w przypadku innych gier. Uczestnicy otrzymywali drobne nagrody. Kącik  przeznaczony do zabawy stanowił  natomiast miejsce, gdzie dzieci mogły spędzać czas z ulubionymi zabawkami.

Ciekawie było również na stanowiskach przygotowanych przez inne podmioty.  Pokazy sportowe, czytanie oraz zabawy edukacyjne  cieszyły się  wysoką frekwencją.  Zamontowano też trampoliny , a w specjalnym dmuchanym basenie dzieci mogły popływać na łódkach.

Chociaż  imprezę zorganizowano 28 maja, a więc o kilka dni wcześniej niż przypada kalendarzowy  Dzień Dziecka, to   zabawa udała się znakomicie. Dzieciom sprzyjała nawet pogoda, a słoneczny dzień był niczym kolejny prezent.