W minioną niedzielę 20 października w hali CRS Bielany odbyło się drugie już spotkanie z Figurkowymi Grami Bitewnymi pod nazwą „Rozrywka, Hobby, Rywalizacja!”. Wraz z ekipą FGB club zanurzyliśmy się w świat modelarstwa figurkowego i poznaliśmy je ze wszystkich stron.
Główną atrakcją spotkania były dwa turnieje. Pierwszy z nich to turniej Warhammer Underworlds, w którym bój o chwałę i trofeum stoczyło aż 15 graczy.
Przy znacznie gęściej zastawionych stołach walkę toczyli gracze Warcry. Gry opowiadającej o walce plemion chaosu, o uznanie ich wodza. Gracze mieli do dyspozycje bandy złożone z około 10 modeli.
Tuż obok turniejowych starć była część modelarsko-malarska, gdzie pod okiem prawdziwych ekspertów mogliśmy poznać tajniki trudnej sztuki malowania tych maleńkich (często około 3-4 centymetrowych) modeli.
Popularnością cieszył się też „Sektor 3D” w którym AnvilStudios prezentowali nam zarówno sam proces wydruku, jak i opowiadali o wszystkich tajnikach drukowania 3D. Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, z pewnością udało się je rozwiać.