Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” odbył się 30 stycznia. Pieniądze zbierano na sprzęt mający zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem dzielnicowego Finału było Centrum Rekreacyjno- Sportowe. W hali sportowej przy ulicy Lindego zorganizowano mnóstwo atrakcji. Były kiermasze, loterie, pokazy, warsztaty, zajęcia sportowe, zumba, gry i konkursy. Nie zabrakło oczywiście pasjonujących licytacji. Odbył się również koncert.
Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się na Bielanach jednak znacznie wcześniej. Jeszcze przed południem na pływalni przy ulicy Lindego zaczęły się zorganizowane z myślą o WOŚP zawody „Pływamy dla dzieci do końca świata i jeden dzień dłużej”. Udział w zawodach wzięły dzieci z roczników 2013,2014 i 2015. Ze względu na obostrzenia epidemiczne ustalono limit zgłoszeń. Dzieci z roczników 2014 i 2015 pływały stylem dowolnym na dystansie 25 metrów, a z rocznika 2013 na dystansie 50 metrów. Dla pierwszych trzech osób w każdej konkurencji przyznano medale, a dla pierwszych sześciu dyplomy. Osobno klasyfikowano dziewczęta i chłopców z każdego rocznika.
Przez cały czas uczestnikom zawodów towarzyszył Szkolny Klub Wolontariatu ze SP nr 263, który zapewnił pyszne ciastka, gofry i napoje. Całkowity dochód za sprzedaży zasilił puszki WOŚP. Organizatorem zawodów pływackich był UKS G-8 Bielany, CRS Bielany oraz Stowarzyszenie Razem dla Bielan.
Potem, jak wspomnieliśmy, entuzjazm związany z WOŚP przeniósł się do hali sportowej. Oprócz wolontariuszy, dzielnicowych radnych i członków Zarządu w finale WOŚP uczestniczył Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany. Nie zabrakło również w naszej salce fitness punktu szczepień. Wszystkie zebrane w czasie finału środki zostały przekazane WOŚP.
Więcej zdjęć oraz filmików z wydarzenia znajdziecie na fanpage CRS Bielany.
grupa dorosłych ludzi na scenie, w tle wielkie czerwone serce artysta występujący na scenie, w tle wielkie czerwone serce Panie w złotych strojach tańczące na scenie, w tle wielkie czerwone serce