Najróżniejszej maści i wielkości. Czarne, białe, rude, pręgowane i łaciate. Tacy goście odwiedzili 23 i 24 marca halę sportową CRS Bielany. Zaskoczenia jednak nie było. W tych dniach odbywała się bowiem Międzynarodowa Wystawa Kotów rasowych.

Można było obejrzeć reprezentantów około 28 ras. Oprócz takich czworonożnych piękności jak koty bengalskie, krótkowłose brytyjskie, szkockie zwisłouche mogliśmy obejrzeć zwiewne tureckie angoryoraz czarne jak noc koty bombajskie. W sumie swoje wdzięki prezentowało  ponad 80 kotów najróżniejszych ras.

 

-Wystawa cieszy się od latdużym zainteresowaniem Zaangażowanie wystawców i liczba prezentowanych ras gwarantują , że jest co oglądać – mówi Agata Kruszona- Zawadzka z Klubu Kota X-Treme.

 

Koty ocenili na pięciu specjalnie do tego przygotowanych ringach międzynarodowi sędziowie.  W tym roku przyjechali arbitrzy z Austrii, Danii, Rosji, Francji i Wielkiej Brytanii. Przy każdym ringu postawione zostały ławki i krzesełka dla widzów zainteresowanych ocenami Jury.

 

Wystawa była dostępna dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 16.00. W trakcie wystawy można było dla swoich pupili zrobić zakupy. Byli obecni również przedstawiciele fundacji zajmujący się opieką i pomocą dla bezdomnych kotów. Chętni  mieli szansę wesprzeć te działania lub dowiedzieć się o pracy woluntariuszy. Najmłodsi zwiedzający mogli też upodobnić się do swoich ulubieńców poprzez malowanie buźki.

 

Wystawę zorganizował Klub Kota X-Treme pod patronatem międzynarodowej organizacji TICA. Była to 17 wystawa w historii klubu, a 9 w Warszawie. Rozdanie nagród nastąpiło na zakończenie wystawy w niedzielę  24 marca.