Obrazy, monety, znaczki pocztowe, militaria, zegary, starą biżuterię i mnóstwo innych zbiorów mogliśmy zobaczyć na Giełdzie Kolekcjonerskiej, która odbyła się 24 listopada w CRS Bielany.

Niektóre kolekcje były imponujące. Można było podziwiać ekspozycje znanych i renomowanych sklepów kolekcjonerskich, jak i zbiory prywatne. Dodatkową atrakcją była różnorodność zgromadzonych przedmiotów.  Szansę, aby znaleźć coś dla siebie mieli także miłośnicy książek i komiksów, starych fotografii, rzeźb, map i plakatów. Trafiały się również stare srebra oraz wyroby z porcelany.

 

Krótko mówiąc było co oglądać. Na oglądaniu nie musiało się jednak kończyć. Niektórzy dokonywali zakupów. Inni wymieniali się przedmiotami  wykorzystując okazję do uzupełnienia swoich kolekcji o nowe walory. W rezultacie giełda okazała się wspaniałą okazją do spotkania z kolekcjonerami z całej Polski oraz uzyskania porad ekspertów i wymiany doświadczeń.

 

Zainteresowanie ze strony wystawców, jak i oglądających było ogromne. Trudno było zliczyć wchodzących i wychodzących, gdyż przez cały dzień ruch się nie zmniejszał ani przez chwilę.

 

Warto dodać, że IV Giełda Kolekcjonerska została zorganizowana pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany.

 

Giełda trwała od godziny 10.00 do 16.00. Osoby bardziej zaangażowane mogły jednak  oglądać zbiory już od godziny 8.30, po wykupieniu biletu porannego, uprawniającego do wejścia na Giełdę przed jej oficjalnym otwarciem.

 

Szczególną atrakcją IV Giełdy Kolekcjonerskiej była premiera pamiątkowego banknotu 0 Euro Souvenir przedstawiającego Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Banknot został wyemitowany w ograniczonym nakładzie 5000 sztuk. Wyprodukowano go we francuskiej drukarni papierów wartościowych, która odpowiada za druk oryginalnych banknotów Euro. Dodajmy, ze pierwsza emisja banknotu 0 Euro miała miejsce właśnie we Francji w 2015 roku.  Celem emisji jest podnoszenie świadomości społecznej w poszczególnych krajach między innymi na temat najważniejszych zabytków.

 

Jak zapowiadają organizatorzy koleje spotkanie z kolekcjonerami już w przyszłym roku.