Nie ma mocnych na zawodniczki i zawodników z Bielan, gdy dochodzi do rywalizacji w pływaniu. W ostatnich latach młodzi pływacy z Bielan wygrywali wszystko co tylko możliwe. Podobnie było i w tym roku w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.


Nim zawodnicy z Bielan wystartowali w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży wcześniej wzięli udział w zawodach dzielnicowych. Zawody. Które odbyły się 22 kwietnia na pływalni przy ulicy Lindego były eliminacjami przed główną imprezą. Startowali chłopcy i dziewczęta. Celem zawodów było wyłonienie szkoły podstawowej i gimnazjalnej mającej prawo reprezentować dzielnicę na imprezie ogólnostołecznej. Rywalizację rozpoczęły szkoły podstawowe. Potem startowali gimnazjaliści. Rywalizowało 76  uczniów z 8 bielańskich gimnazjów.
Po wielogodzinnych zmaganiach wygrali zawodnicy z Gimnazjum nr 78. Tym samym zapewnili sobie prawo do reprezentowania dzielnicy w finałach szkół gimnazjalnych w dniu 28 kwietnia.
Zawody finałowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, odbyły się na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego, a więc na obiekcie doskonale znanym bielańskim gimnazjalistom. Otwarcia imprezy dokonał z-ca Burmistrza Dzielnicy Bielany Włodzimierz Piątkowski w towarzystwie  z-cy Dyrektora CRS Bielany Agnieszki Pawlak i Prezesa UKS „G – 8 Bielany” Dariusza Czerwonki. Do rywalizacji przystąpiło 180 zawodników i zawodniczek z 15 warszawskich szkół gimnazjalnych. Sukces odnieśli gimnazjaliści z Bielan, będący równocześnie zawodnikami UKS „G-8 Bielany”. W łącznej punktacji wygrali oni zarówno rywalizację dziewcząt, jak i chłopców.