Od kilku dni mamy przyjemność gościć na hali sportowej CRS Bielany chłopców z Kolumbii w wieku 15-17 lat. Są to grupy z dwóch różnych regionów Kolumbii, Putumayo, czyli z okolic amazońskiej dżungli oraz Cartagena, czyli z regionu morza Karaibskiego.

Młodzież przyjechała do Polski w ramach projektu „Dyplomacji sportowej”. Projekt angażuje młodzież z regionów biedniejszych, zagrożonych wysokim poziomem przestępczości.

Ma on wzbudzać w młodzieży empatię, samodyscyplinę, odpowiedzialność oraz krzewić inne wartości poprzez uprawianie sportu.

KS AZS AWF Warszawa wraz ze swoimi trenerami prowadzi treningi z w/w młodzieżą w ramach w/w projektu. W tym roku nasi goście mogli uczestniczyć w treningach futsalu prowadzonych przez trenera Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Zbigniewa Tyca.

W imieniu Burmistrza oraz Zarządu Dzielnicy Bielany zostały wręczone naszym zagranicznym gościom upominki. Wręczały je Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany oraz Magdalena Schab Z-ca Dyrektora LIX LO Mistrzostwa Sportowego.

 

Młodzi chłopcy z Kolumbii grający w piłkę nożną na hali sportowej. Młodzi chłopcy z Kolumbii grający w piłkę nożną na hali sportowej. Grupa sportowców wraz z gośćmi pozująca do zdjęcia na hali sportowej.