W związku z rosnącą popularnością rozgrywek zawodowej Ligi Futsalu w Warszawie poprzez organizację turnieju chcemy propagować dyscyplinę również wśród amatorów. Dlatego też zrodziła się inicjatywa rozegrania Halowego Pucharu Warszawy.

 

Turniej jest objęty Patronatem Prezydenta m. st. Warszawy.

 

Halowy Puchar Warszawy zorganizowany zostanie w formie 4 turniejów halowych w wybranych dzielnicach Warszawy w marcu i kwietniu 2020 r.

 

Kwalifikacje odbędą się :

8 marca 2020r. I Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Dzielnicy Targówek,

14 marca II Turniej kwalifikacyjnym odbędzie się Dzielnicy Wawer,

28 marca 2020r III Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Dzielnicy Mokotów,

5 kwietnia 2020r.  IV Turniej kwalifikacyjny odbędzie się  w Dzielnicy Żoliborz.

 

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego zdobędą kwalifikacje do turnieju Finałowego.

Turniej Finałowy rozegrany będzie na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40 w niedzielę 19 kwietnia 2020r. w godz. 12.00 – 19.00.

 

Główna nagroda HPW wynosi 2000 zł.

 

Zgłoszenia przyjmujemy emailem maz.praga@zhr.pl oraz telefonicznie +48 608 395 154

 

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników, a grają na boisku po pięciu zawodników (4 zawodników plus bramkarz). Obowiązują zasady futsalu. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy w którym zapisuje kto strzelił bramkę, kto dostał kartkę. Zmian dokonuje się systemem hokejowym czyli bez przerw. Będzie zapewniona woda dla każdej drużyny.

 

Trzy najlepszy drużyn turnieju otrzymają puchary i medale, rozdamy również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, króla strzelców, bramkarza oraz najlepszego asystującego.

Właśnie mija 18 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej.

 

Organizatorem jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, a zawodnikami może być każdy od 16 roku życia.

 

W swojej historii PLPH rozgrywki prowadziły oprócz Naszej dzielnicy na Pradze-Północ, Pradze Południe i Białołęce. Obecnie systematycznie organizuje rozgrywki na hali na Targówki i na sztucznej trawie na Pradze Południe.

 

W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa.

 

Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

 

Zapraszamy do zgłaszania się oraz do kibicowania i udziału wiadomości na stronie www.plph.waw.pl oraz fb PraskaLigaPiłkiHalowej.

 

Plakat Halowy Puchar Warszawy 2020