W sobotę 8 lipca odbył się Integracyjny marsz Nordic Walking o Puchar Dyrektora CRS Bielany.

Na starcie stawiło się blisko 60 uczestników, większość z nich to osoby uczestniczące w naszych nieodpłatnych wtorkowych zajęciach. Marsz oficjalnie otworzyli Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany oraz Robert Banasiuk menadżer sportu życząc uczestnikom  sprzyjającej aury i powodzenia. Po treningu NW hali CRS Bielany przy ul. Lindego odbyły się zajęcia z jogi, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a dla trzech osób, które zaprezentowały najlepszą technikę chodzenia o kijach NW organizatorzy ufundowali puchary. Celem organizatorów imprezy była popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu na zewnątrz i promocja zajęć z Nordic Walking.
Nordic walking to forma rekreacji polegającej na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych.
Co ważne NW jest formą aktywności w zasadzie dla każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć chodzenie pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.
Zapraszamy na nieodpłatne zajęcia prawidłowego chodzenia Nordic Walking organizowane przez CRS Bielany. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.18:30 – 20:00. Miejsce spotkania to Kompleks Sportowy ul. Lindego 20.
Zajęcia prowadzi Krzysztof Człapski – instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Nordic Walking oraz Fitness – ćwiczenia psychofizyczne (Joga, Tai chi, Quiqong), Osobowość Roku 2012 Nordic Walking, wielokrotny Mistrz Polski w Nordic Walking, medalista Mistrzostw Europy, Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Nordic Walking na 10 km w Austrii.