W CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyło się 4 sierpnia kolejne spotkanie z dziećmi na temat zdrowego trybu życia. Z uczestnikami spotkał się także Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany.
Spotkanie z dziećmi poprowadził menadżer sportu w CRS Bielany i zarazem specjalista od odżywiania i suplementacji Robert Banasiuk. Dzieci niezwykle aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Szczególnie chętnie podjęły rozmowę z przybyłym na spotkanie Burmistrzem Grzegorzem Pietruczukiem. Opowiadały Burmistrzowi w jaki sposób spędzają czas. Jedni wymieniali jazdę na rolkach lub na rowerze, inni mówili o treningach akrobatyki lub judo.
Wiele rozmawiano też o zdrowym odżywianiu. Na dużym ekranie wyświetlane były slajdy zawierające informacje na ten temat, a uczestnicy omawiali kolejne zagadnienia. Podczas prezentacji dzieci mogły dowiedzieć się jakie są ogólne zalecenia żywieniowe oraz jak ważny jest ruch w prawidłowym rozwoju psychofizycznym dzieci, sen i zbilansowane żywienie.
W celu sprawdzenia co uczestnicy zapamiętali i jakie wnioski wyciągnęli z pogadanki, zaproszono ich do stołu zastawionego różnymi potrawami, aby przygotowali zestawy zawierające zdrową żywność. Na talerzykach znalazły się produkty wśród których dominowały warzywa i owoce, które dzieci mogły na zakończenie spotkania zjeść.
Dzieci otrzymały również drobne upominki w postaci plecaczków oraz opasek odblaskowych dla ich bezpieczeństwa.
Grupa dzieci oraz trzy osoby dorosłe podczas wykładu na hali sportowej oraz wyświetlana prezentacja.