Rugby to sport dla twardzieli. Przynajmniej takie jest powszechne przekonanie. O tym, że przygodę z rugby można rozpocząć w bardzo młodym wieku mogliśmy się przekonać 16 listopada na Bielanach.

Wówczas to w hali pneumatycznej CRS Bielany na boisku Orlika przy ulicy Rudzkiej oraz na boisku przy ulicy Marymonckiej odbył się turniej rugby dzieci i młodzieży „Jesienna haka”. Turniej został zorganizowany przez Fundację ProRugby, sekcję rugby AZS AWF Warszawa i Centrum Rekreacyjno – Sportowe m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany.
Celem turnieju była popularyzacja rugby wśród dzieci i młodzieży. W ten sposób doskonalimy umiejętności grających i przygotowujemy młodzież do rywalizacji sportowej.
Zainteresowanie zawodami było wyjątkowo duże. Do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny, a w turnieju wzięło udział 250 uczestników. Wystartowali oni w czterech kategoriach wiekowych. Ze względu na liczbę zawodników żacy i młodzicy rywalizowali przy Marymonckiej. Rozgrywki w kategoriach mikrus i mini żak odbyły się natomiast na boisku Orlik. W czasie trwania turnieju, dzięki wsparciu władz Dzielnicy Bielany, uczestnicy mieli zapewniony posiłek, ciepłe napoje oraz przekąski, a najlepsze drużyny zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami.
Turniej był zaliczany do punktacji rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Rugby. Rywalizacja rozpoczęła się już od godziny 10.00. Kibice mogli się przekonać, że młodym zawodnikom nie brakuje zaangażowania, ani ducha fair Play. Ostatecznie po całodniowych zmaganiach z rywalizacji wyszły zwycięsko cztery drużyny. W kategorii mikrus wygrała drużyna AZS AWF Warszawa. Wśród mini żaków triumfował zespół Budowlanych Łódź. W grupie wiekowej żaków wygrała drużyna Budowlanych Lublin, a w kategorii młodzików zespół Budowlanych łódź.