Bielańską Galą sportu  uczczono  jubileusz dziesięciolecia Centrum Sportowo- Rekreacyjnego Bielany.  Odbyła się ona 21 października w obecności wielu znakomitych gości.

Oprócz podziękowań i nagród dla najpopularniejszych sportowców i trenerów były pokazy  gimnastyczne, występy artystyczne i film  pokazujący osiągnięcia CRS.

 

Przemian którymi można się było pochwalić zresztą nie brakowało. Od 2007 roku CRS przeszedł niezwykłą metamorfozę. Zamiast jednej pływalni przy ulicy Conrada dziś CRS administruje dwoma pływalniami, boiskami, a także nowoczesną halą sportową przy ulicy Lindego 20. Prowadzone tu są zajęcia z jogi, fitness, boksu, a na basenach trenuje młodzież z bielańskich szkół. W wyniku tego CRS stał się ośrodkiem rekreacyjnego i sportowego życia na Bielanach. Została zapisana wspaniała karta w historii Bielan. Wraz z rozwojem CRS przyszły bowiem sportowe sukcesy młodzieży. Zwrócili na to uwagę w swoich przemówieniach burmistrz Tomasz Mencina i zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, a zarazem pomysłodawca utworzenia Centrum Rekreacyjno – Sportowego Grzegorz Pietruczuk.

Dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak – Gałkowska także pozwoliła sobie na chwilę refleksji. – W 2007 roku, gdy zaczynaliśmy mój syn miał  pięć miesiecy, a córka była gimnazjalistką – sięgnęła pamięcią do historii. Od tamtej pory dużo się w moim życiu, tak jak i w CRS  zmieniło. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i życzliwości wielu osób – dodała. Padły podziękowania dla obecnych i byłych członków zarządu dzielnicy, radnych, trenerów i współpracowników. Nie pominięto też nieocenionej współpracy i zaangażowania przy organizowaniu uroczystej Gali dla kierownika Referatu Sportu w Dzielnicy Bielany Elżbiety Iglewskiej – Romanowskiej.

Stanowiło to doskonałą okazję do wręczenia upominków osobom zasłużonym dla CRS Bielany. Podziękowania i oficjalne przemówienia przeplatane były występami artystycznymi. Wspaniały pokaz dał Mirosław Elimer sobowtór Frediego Mercury’ego. Artysta ten przypomina oryginał nie tylko wizualnie, ale i głosowo. Na koncertach potrafi utrzymać wspaniały kontakt z publicznością i zachęcać do zabawy przy piosenkach z repertuaru zespołu Queen. Nie mniej interesujące okazały się pokazy gimnastyczek i cheerleaderek, a także kończąca galę gra na laserowej harfie.

Wcześniej skierowano jednak mnóstwo życzliwych słów pod adresem dyrektor CRS Bielany oraz pracowników. Anna Szymczak – Gałkowska otrzymała nawet od zarządu dzielnicy specjalną koszulkę z napisem „Super Ania”.

Nie zapomniano również o sportowcach i trenerach. W końcu była to Gala Sportu! Wyboru najpopularniejszych zawodników i najciekawszych imprez dokonywano dwoma metodami.   Głosowały kluby sportowe, a w drugim przypadku mieszkańcy Bielan. Oba głosowania odbyły się w dniach 10-16 października. Wybrano między innymi najpopularniejszego trenera 2017 roku, sportowca oraz najpopularniejsze wydarzenie sportowe.

 

 

Poniżej przedstawiamy wyniku głosowania w plebiscycie , w których głosy oddawały środowiska sportowe i mieszkańcy

W  poszczególnych kategoriach

 

 

 

Laureaci środowiska sportowego:

 1. Kategoria „Najlepszy trener 2017 roku” – Paweł Wołkow
 2. Kategoria „Najlepsza impreza dotacyjna 2017 roku” – Bielańskie zawody pływackie dla najmłodszych
 3. Kategoria „Bielański sponsor 2017 roku” – Firma BYŚ
 4. Kategoria „Debiut 2017 roku- Najlepsza impreza organizowana po raz pierwszy” – Przeszkodowy bieg hutnika
 5. Kategoria „Duże imprezy sportowe” – Bielański bieg Chomiczówki
 6. Kategoria „Program 2017 roku” – Senior starszy sprawniejszy

 

Łaureaci wyłonieni głosami mieszkańców:

 1. Kategoria „Najpopularniejsza impreza biegowa 2017 roku” – II Bielański Bieg Dzika
 2. Kategoria „Drużyna 2017 roku w ogólnopolskiej rywalizacji seniorów/seniorek” – AZS AWF Warszawa (drużyna lekkoatletyczna)
 3. Kategoria „Najpopularniejszy Bielański sportowiec 2017 roku” – Kacper Stokowski z UKS G-8 Bielany
 4. Kategoria „Najpopularniejszy bielański  trener 2017 roku”– Paweł Wołkow
 5. Wydarzenie sportowe 2017 roku – Sebastian Karaś (przepłynięcie Bałtyku – 100 km.)