W hali sportowej CRS Bielany  14 i 15 stycznia odbywała się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. W wystawie uczestniczyły zwierzęta, które ukończyły 4 miesiące  i przeszły kontrolę weterynaryjną.

Wystawa odbywała się pod honorowym patronatem Grzegorza Pietruczuka Burmistrza Dzielnicy Bielany. Wszystkie koty uczestniczące w wystawie  musiałyby być zaczipowane oraz wolne od chorób zakaźnych i pasożytniczych. Można było zobaczyć większość ras zarejestrowanych w federacji felinologicznej FIFe. Każdego dnia  wystawa była dostępna dla oglądających od 10.00 do 18.00. Oceny zwierząt dokonywały w sobotę i w niedzielę dwie niezależne grupy  sędziów. Było co podziwiać. Swoje wdzięki prezentowały m.in. koty bengalskie, krótkowłose brytyjskie, zwiewne tureckie angory oraz czarne jak noc koty bombajskie. W sumie kilkadziesiąt ras.

W wystawie uczestniczyło w sobotę 66 wystawców z 132 kotami,

w niedzielę 58 wystawców z 116 kotami.

Hodowcy głównie z Polski, oraz z Czech, Finlandii, Litwy i Łotwy.

Wystawę odwiedziło blisko 3 tys. osób.

Wystawę obejrzeli m.in.: Grzegorz Pietruczuk Burmistrz Dzielnicy Bielany oraz  Włodzimierz Piątkowski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany.  Obecni byli również dzielnicowi radni: Agnieszka Gola, Ewa Turek i Marcin Włodarczyk. Organizatorem wystawy było „Stowarzyszenie Miłośników Kotów Jedynka”. Więcej zdjęć na fanpage CRS Bielany.

wystawa kotów wystawa kotów wystawa kotów wystawa kotów