W hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego organizowane są nie tylko wydarzenia sportowe.  Weekend 29-30 września mogliśmy na przykład spędzić w towarzystwie kocich piękności.

Wystawę zorganizował Klub Kota X-Treme pod patronatem międzynarodowej organizacji TICA. Była to 16 wystawa w historii klubu, a 8 w Warszawie. Nadano jej nazwę: „Kocia muzyka”.

 

Można było podziwiać koty niezwykłych ras. Oprócz popularnych  ulubieńców jak koty bengalskie, krótkowłose brytyjskie, leśne norweskie mogliśmy obejrzeć zwiewne tureckie angory, puchate długowłose brytyjczyki oraz czarne jak noc koty bombajskie. Nie zabrakło też niezmiennie interesującego i fascynującego swoim niecodziennym wyglądem kota wilkołaka – Lykoi. W sumie swoje wdzięki prezentowało ponad 100 kotów najróżniejszych ras.

 

Koty były oceniane przez pięciu sędziów międzynarodowych (z Belgii, Francji i Anglii) na specjalnie w tym celu przygotowanych ringach. Przy każdym z ringów były ustawione ławki i krzesełka umożliwiające przyglądanie się werdyktom jury.

 

Rozdanie nagród nastąpiło na zakończenie wystawy w niedzielę 30 września. Przez cały czas trwania wystawy prezentacjom towarzyszyły stoiska handlowe z artykułami dla zwierząt.  Obecni byli też przedstawiciele fundacji pomagających kotom wolnożyjącym i bezdomnym.  Można było zatem przyłączyć się do prowadzonych przez fundacje akcji i w ten sposób pomóc zwierzętom.