Najlepsze Europejskie drużyny spotkały się  na rozgrywanym w Warszawie Turnieju VI Ligi Mistrzów Głuchych w siatkówce kobiet i mężczyzn. Na finałowe zawody przyjechały drużyny z Węgier, Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Czech oraz Turcji. Organizatorem zawodów był Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących Mazowsze Warszawa.

W turnieju kobiet wzięło udział dziewięć zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy.Z kolei w rozgrywkach mężczyzn wystartowało osiem drużyn rozlosowanych do dwóch grup.

Wśród najlepszych ekip europejskich znalazły się  również zespoły z Polski.W rozgrywkach kobiet były to MKSN Mazowsze Warszawa i Świt Wrocław, aw rywalizacji mężczyznŁKSG Łódź i MKSN Mazowsze .

Turniej trwał trzy dni od 26 do 28 września. Rozgrywany był aż na czterech obiektach. Część meczów odbyła się w hali sportowej CRS Bielany. Inne rozgrywano w hali na Kole oraz w halach sportowych przy ulicy Kartezjusza i Keniga.

Rywalizacja była niezwykle zacięta.  Fantastycznie spisały się polskie zespoły. Do półfinału dotarła drużyna siatkarzy  z Łodzi.  Najlepszy rezultat osiągnęli jednak siatkarze z MKSN Mazowsze, którzy zajęli trzecie miejsce. Warto dodać, że jest to pierwszy medal polskiej drużyny w finałowych zmaganiach Ligi Mistrzów.

VI Liga Mistrzów Głuchych rozgrywana  była pod patronatami honorowymi Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta m.st. Warszawy oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Turniej współfinansowany był ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.