Na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbył się 13 października IV Memoriał im. Zbyszka Kuciewicza. W zawodach uczestniczyły dzieci z roczników 2008-2012. Celem zawodów była popularyzacja pływania, ale także wyłonienie najlepszych pływaczek i pływaków na Bielanach.

Starsi rywalizowali na dystansie 50 i 100 metrów. Młodsi zawodnicy mieli do pokonania 25 metrów. Otwarcie imprezy i pierwsze konkurencje rozpoczęły się przed godziną dziesiątą. Młodzi sportowcy mogli pokazać swoje umiejętności pływackie w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym, zmiennym i dowolnym. Medale otrzymywały pierwsze 3 pływaczki i pływacy w każdej z konkurencji. Wyróżnienia w postaci dyplomów wręczano 6 pierwszym zawodnikom z każdego rocznika. Oddzielnie byli przy tym klasyfikowani chłopcy i dziewczęta. Najlepszy zawodnik memoriału oraz najlepsza zawodniczka otrzymali ponadto puchary.

Ranga zawodów była tym wyższa, że stanowiły one okazję do uczczenia osoby Zbyszka Kuciewicza. Zmarły w październiku 2015 roku patron zawodów był założycielem szkoły sportowej Nr 263, przy ulicy Szegedyńskiej 11. Zapamiętany został także jako  działacz sportowy, trener pływaków i pięcioboistów, w tym rekordzistów i mistrzów Polski.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „G – 8 Bielany”, Szkoła Podstawowa nr 263, Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy, Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz CRS Bielany.

Warto zaznaczyć, że tego samego dnia odbyły się zawody w dwuboju nowoczesnym młodzików. Rywalizowano na dystansie 50 metrów w pływaniu oraz w biegu na 600 metrów. Zawody pływackie odbyły się na basenie CRS Bielany.Podobnie jak w Memoriale Zbyszka Kuciewicza klasyfikacja prowadzona była oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.

W sumie w obu imprezach uczestniczyło około 300 zawodników.