Na pływalniach CRS Bielany przez cały tydzień było świątecznie i gwarno. W okresie od 3 do 7 grudnia 2018 roku organizowano bowiem dla dzieci oryginalną zabawę. Jej wyjątkowość polegała na połączeniu Mikołajek z zabawą w wodzie.

W pierwszych dniach dzieci bawiły się na pływalni przy ulicy Conrada. Następnie przy ulicy Lindego.

Z myślą o uatrakcyjnieniu zabawy przygotowano dla  nich na basenie przy Conrada pneumatyczny tor przeszkód. Pojawił się również Mikołaj, który rozdawał dzieciom lizaki i słodycze. W sumie  pierwszego dnia w Mikołajkach na Conrada uczestniczyło około 200 dzieci z pięciu szkół podstawowych. Podobnie było w kolejnych dniach. Dzieci chwaliły sobie zwłaszcza zabawę na rozciągniętym na powierzchni pływalni torze przeszkód, który przez cały czas był  oblegany.

Mikołajki przy Lindego cieszyły się nie mniejszą popularnością. Co chwilę pojawiali się uczniowie z kolejnej szkoły i zabawa trwała nieprzerwanie. Były również słodycze, które roznosili odpowiednio ucharakteryzowani Mikołaje.

– W  wodnej zabawie  wzięli udział uczniowie z bielańskich Szkół Podstawowych –  podsumował po zakończeniu Mikołajek kierownik pływalni Konrad Lewandowski. – Zabawa okazała się udana, a dzieci nie ukrywały, że chętnie by  ją kontynuowały w kolejnych dniach.