Na pływalni CRS Bielany odbyły się 27 marca Mistrzostwa Dzielnicy w pływaniu. Do zawodów przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych oraz młodzież szkolna z roczników 2003-2005.

Zawody otworzył zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Andrzej Malina w towarzystwie dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak- Gałkowskiej.

 

Jako pierwsi o godzinie 9.30 wystartowali  zawodnicy ze szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentowały zespoły  ośmioosobowe.  W skład zespołu wchodziły dwie osoby z każdej klasy od III-ciej do VI-tej.   Wszyscy, co oczywiste, musieli być uczniami  jednej szkoły. Rywalizowano w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Odbyła się też sztafeta 8X25 metrów. W sumie wystartowało  176 uczniów z 11 szkół podstawowych.

 

O godzinie 12.30 do rywalizacji przystąpili zawodnicy z roczników 2003-2005.W konkurencjach indywidualnych młodzieży startowało po dwóch zawodników z każdej szkoły w danym stylu pływackim.  Ponadto odbyła się sztafeta 6X25 metrów stylem dowolnym.  Ogółem do rywalizacji w tej kategorii wiekowej przystąpiło  58  zawodników i 58 zawodniczek z 9 szkół.

 

Zawody zostały zorganizowane w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Celem imprezy oprócz popularyzacji pływania było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentowali dzielnicę Bielany w finałach Olimpiady. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc uczestnicy otrzymywali medale. Dla najlepszych drużyn przygotowane były puchary.