Na pływalni CRS Bielany odbyły się 8 grudnia Mistrzostwa dzielnicy Bielany w Pływaniu. W zawodach wystartowała młodzież z bielańskich szkół. Oprócz splendoru, pucharów, medali i dyplomów dla zwycięskiej szkoły nagrodą było prawo reprezentowania dzielnicy na dalszym etapie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Otwarcia imprezy dokonali Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany: Andrzej Malina, Włodzimierz Piątkowski,  Dyrektor SP nr 263 Monika Gawryjołek, Zastępca Dyrektora CRS Bielany Agnieszka Pawlak oraz Prezesem UKS G-8 Bielany Dariusz Czerwonka.

Zawody odbyły się w dwóch turach. W pierwszej do rywalizacji przystąpili uczniowie i uczennice z roczników 2010 -2013. W drugiej z roczników 2008-2009. Młodsi zawodnicy pływali na dystansach 25 i 50 metrów. Starsi na dystansie 50 metrów. Oprócz tego rywalizowały sztafety. Najlepsi z pływaczek i pływaków za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymywali medale i dyplomy. Dla najlepszych zespołów przewidziano również puchary.

W sumie w zawodach wystartowało około 160 zawodniczek i zawodników. Po interesującej rywalizacji w obu grupach wiekowych zwyciężyła SP nr 263.

Organizatorem mistrzostw był Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz UKS G-8 Bielany, a współorganizatorami byli CRS Bielany oraz Szkoła Podstawowa nr 263.

Więcej zdjęć na fanpage CRS Bielany.

Mistrzostwa w pływaniu Mistrzostwa w pływaniu Mistrzostwa w pływaniu