Od 15 do 20 sierpnia w hali sportowej CRS Bielany odbywały się Mistrzostwa Świata Głuchych w Halowej Piłce Nożnej Weteranów.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje ośmiu krajów.

Oprócz Polski jako gospodarza zawodów w rozgrywkach wzięły udział drużyny: Słowacji, Ukrainy, Uzbekistanu, Brazylii, Ghany, Węgier oraz Maroka. W sumie w rozgrywkach uczestniczyło około 100 zawodników. Biorące udział w mistrzostwach zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Potem mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Zwycięzcy awansowali do dalszych zmagań, a przegrani rywalizowali o miejsca od piątego do ósmego. W otwarciu turnieju wzięli udział m.in. Wojciech Stempurski Prezes PZSN, Jarosław Janiec przedstawiciel PZSN Official Poland, Iakov Frenkel Prezydent DIFA, Brice Allain Vice Prezydent DIFA, Katarzyna Twardowska z Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m. st. Warszawy oraz Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany.  Po zakończeniu rozgrywek w fazie grupowej 18 sierpnia rozpoczęły się mecze ćwierćfinałowe. Następnego dnia drużyny rywalizowały w półfinałach, a 20 sierpnia rozegrane zostały mecze o miejsca od 1 do 4. O trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Uzbekistanu i Słowacji. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół Uzbekistanu wygrywając 4:3. W Finale o tytuł mistrzowski Węgry zagrały z Ukrainą. Ostatecznie po tytuł mistrzowski sięgnęły Węgry wygrywając 3:0.

Drużyny, które stanęły na podium otrzymały medale i puchary. Indywidualne nagrody wręczono także najlepszemu strzelcowi zawodów, najlepszemu bramkarzowi oraz najlepszemu zawodnikowi. Drużyna Polski, która zajęła 7 miejsce otrzymała nagrodę Fair Play.

Więcej zdjęć na fanpage CRS Bielany.

grupa zawodników biorąca udział w mistrzostwach. grupa zawodników biorąca udział w mistrzostwach. grupa zawodników biorąca udział w mistrzostwach.