Na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się 15 listopada Mistrzostwa Dzielnicy Bielany Szkół Podstawowych w Pływaniu. W zawodach udział wzięło ponad 80 uczniów i uczennic.

Otwarcia imprezy dokonał Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany. W ceremonii otwarcia uczestniczyli także: Mateusz Gotz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany, Dariusz Czerwonka Prezes Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany Warszawa – Pływanie oraz Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany.

Celem zawodów było spopularyzowanie pływania wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych pływaków w kategorii drużynowej i indywidualnej w dzielnicy Bielany. Uczestnicy startowali w dwóch turach. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci z roczników 2009, 2010, 2011 oraz 2012. Zawodnicy pływali stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym. W drugiej grupie wystartowały roczniki 2007-2008.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zespoły reprezentujące szkoły otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnicy w rywalizacji indywidualnej dyplomy i medale. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Bielany i UKS G-8 Bielany. Współorganizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 263 oraz CRS Bielany.

 

oficjalne otwarcie zawodów pływackich, kilka osób dorosłych zawodnicy przygotowujący się do skoku do wody zawodnicy przygotowujący się do skoku do wody