Blisko 150 uczniów wzięło udział w zawodach o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 80 w pływaniu dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane 29 listopada 2019 rokuna pływalni CRS Bielany przy ulicy Conrada w ramach projektu „Pływamy Razem dla Bielan”.

Celem zawodów było upowszechnienie pływania wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wyłonienie  zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę na mistrzostwach dzielnicy Bielany w pływaniu. Otwarcia imprezy dokonał zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Włodzimierz Piątkowski w towarzystwie zastępcy dyrektora CRS Mirosława Kozłowskiego oraz Dyrektor szkoły Beaty Sinicyn i prezesa UKS G-8 Bielany Dariusza Czerwonki.

– Miło mi być tutaj razem z wami – zwrócił się do dzieci otwierając zawody Włodzimierz Piątkowski. – Nie mogłem przepuścić tej okazji, by się z wami spotkać. Życzę miłej zabawy w duchu Fair Play.

Najmłodsi mieli do pokonania dystans 25 metrów stylem grzbietowym i dowolnym. Najpierw rywalizowały dziewczęta, a po nich chłopcy. Później do zmagań przystąpili uczniowie z roczników 2005 – 2008. Oprócz stylu grzbietowego i dowolnego rywalizowali także w stylu klasycznym. Popłynęli również na dwukrotnie dłuższym dystansie wynoszącym 50 metrów. Każdy z zawodników miał prawo wystartować w dwóch konkurencjach.

Dla wszystkich uczestników przygotowano medale i słodkie upominki. Najlepsi otrzymali ponadto Puchary.