Niewiele jest dyscyplin sportowych równie widowiskowych jak gimnastyka artystyczna. Oglądając rywalizację możemy podziwiać zręczność, gibkość i imponującą koordynację ruchową. Mogliśmy się o tym przekonać 19 września 2020 r. Tego dnia areną zmagań gimnastycznych była hala sportowa CRS Bielany.

Gimnastyka artystyczna to sport ludzi młodych. Uprawiany jest głównie przez dziewczęta w wieku od około 4 do 24 lat, chociaż istnieje także gimnastyka artystyczna mężczyzn.

W CRS Bielany przy ulicy Lindego wystartowały gimnastyczki w klasie młodzieżowej, czyli w wieku do 9 lat oraz w klasie III oznaczającej dziewczęta w wieku 10 lat. Rywalizowały one w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Włodzimierza Piątkowskiego, Radnej m.st. Warszawy Agnieszki Wyrwał oraz Radnej Dzielnicy Bielany Moniki Szadkowskiej.

W sumie w obu kategoriach wystartowało 48 zawodniczek.Mogliśmy zobaczyć je m.in. w układach z obręczą oraz w układach tanecznych i ze skakanką. Frekwencja na trybunach także dopisała, chociaż niewątpliwie okres epidemiczny ograniczył liczbę obserwujących zawody.

Organizatorem mistrzostw był Warszawsko Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych.