Gimnastyka artystyczna to wyjątkowo widowiskowa dyscyplina sportowa. Niektóre z pozycji gimnastycznych wydają się dla widzów nieosiągalne. Towarzyszy im  przy tym ogromna dynamika. 

Jak interesujący to sport mogliśmy się przekonać 11 i 12 września.  W tych dniach w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 odbyły się bowiem Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza. Wystartowało 66 zawodniczek z roczników  2006 – 2010 z dziewięciu warszawskich klubów. Rywalizowały one w kilku kategoriach wiekowych Pierwszego dnia  wystartowało 36 zawodniczek w klasie I. Drugiego 30 zawodniczek w klasie II.

Mogliśmy zobaczyć je m.in. w układach z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. W tych  konkurencjach odbywały się Mistrzostwa Mazowsza. Z kolei w Mistrzostwach Warszawy rywalizowano w wieloboju.

W wyniku zmagań wyłoniono mistrzynie Warszawy i Mazowsza. Najlepsze zawodniczki otrzymały puchary i medale. Każda ze startujących otrzymała drobne upominki.

Organizatorem mistrzostw był  Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Warszawsko Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych, Unia Związków Warszawy i Mazowsza oraz stowarzyszenie sportowe IKS AWF Warszawa. Rywalizacji przyglądał się m.in. Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz radny Ryszard Zakrzewski.

 

młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej młoda zawodniczka podczas pokazu z gimnastyki artystycznej 3 osoby dorosłe pozujące do zdjęcia.