W dniu 18 maja na pływalni przy ulicy Lindego odbyły się mistrzostwa szkoły podstawowej nr 263. Główną nagrodą był Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu „Pływamy razem dla Bielan.

Mistrzostwa otworzył zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk w towarzystwie dyrektora szkoły nr 263 Jana Orłowskiego oraz dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak-Gałkowskiej i będącego organizatorem zawodów prezesa UKS G-8 Bielany Dariusza Czerwonki.

Do zawodów przystąpili uczniowie z roczników 2008-2011. Młodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 metrów w stylu grzbietowym i dowolnym. Starsi z roczników 2008-2009 pływali na dystansie 50 metrów. Dla uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy i medale. Najlepsi zawodnicy z każdej grupy wiekowej otrzymali Puchar Dyrektora Szkoły.

W sumie wystartowało  około 121 zawodników i zawodniczek. Prezes UKS G-8 Bielany Dariusz Czerwonka  z uznaniem odnosił się do poziomu zawodów.

– Zawodnicy pokazali, że mają potencjał – podsumował. – W przyszłości mają szansę kontynuować świetne tradycje pływackie, jako reprezentanci naszej dzielnicy.