W hali sportowej CRS Bielany odbyły się Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej. W dniach 5-6 października w szranki stanęły zawodniczki rywalizujące w układach zespołowych.

Gimnastyka artystyczna to olimpijska dyscyplina sportu uprawiana przez dziewczynki i kobiety w wieku od 5 do 24 lat. Gimnastyka artystyczna jest bardzo popularną dyscypliną. W niektórych warszawskich klubach gimnastykę uprawia ponad 400 dziewczynek. Na ostatnich Mistrzostwach Świata w Moskwie polski zespół juniorów zajął 11 miejsce.

Rywalizacja, którą można było podziwiać w CRS Bielany odbywała się w trzech kategoriach ściśle powiązanych z wiekiem startujących. Zawodniczki w wieku do 12 lat rywalizowały w kategorii juniora młodszego. Młodsze, które nie przekroczyły 10 lat w kategorii klasy III, a najmłodsze w kategorii młodzika. Uczestniczyć w mistrzostwach mogły zawodniczki będące członkiniami klubów zgłoszonych do Polskiego Związku Gimnastyki. Pomijając fakt, że gimnastyka artystyczna jest niezwykle widowiskową dyscypliną sportu widzowie mieli okazję zobaczyć wyjątkowe umiejętności startujących. Wykonywały one układy taneczno-akrobatyczne z obręczami i maczugami. Udział w Mistrzostwach wzięło  ponad 100 zawodniczek z 17 czołowych klubów. Każda mogła zaimponować umiejętnościami motorycznymi, jak: gibkość, skoczność, równowaga i koordynacja.

Zawody otworzył zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Włodzimierz Piątkowski i Prezes Warszawsko- Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych Jan Wieteska.