Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany było gospodarzem Bielańskiej Olimpiady Przedszkolaków, która odbyła się 30 maja w hali sportowej przy ulicy Lindego. Udział w imprezie wzięli uczniowie 20 bielańskich przedszkoli.

Imprezę otworzył burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk w towarzystwie zastępcy Andrzeja Maliny i dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak- Gałkowskiej.

– To moja  ulubione zawody – powiedział  burmistrz Grzegorz Pietruczuk.–Zapał z jakim rywalizują najmłodsi jest imponujący i  może stanowić przykład dla wszystkich sportowców.

 

Każda ze startujących drużyn liczyła  dwunastu uczniów plus ośmiu pozostających w rezerwie.

 

Do punktacji decydującej o końcowych lokatach liczone były wyniki 6 dziewcząt i 6 chłopców. Zespół składał się bowiem z trzech dziewcząt i trzech chłopców w wieku czterech i pięciu lat.

 

Nie zabrakło oczywiście kibiców. Swoich reprezentantów do wysiłku zachęcali inni uczniowie  ze startujących przedszkoli hasłami, piosenkami i transparentami. Krótko mówiąc panowała atmosferaniczym na zawodach o najwyższe trofea. Celem zawodów była między innymi popularyzacja lekkoatletyki i promowanie atrakcyjnych zajęć ruchowych. Określało to w sposób oczywisty charakter konkurencji. Był bieg sprinterski przez bezpieczne piankowe płotki, rzut piankowym oszczepem, skoki, bieg przez płotki plus slalom oraz bieg wytrzymałościowy po obwodzie prostokąta polegający na przenoszeniu gumowych piłek o średnicy 4 cm.

 

Organizatorem imprezy był Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.Młodzi olimpijczycy przystępowali do każdej z konkurencji z ogromnym przejęciem. Za zaangażowanie i sportowego ducha otrzymywali puchary, statuetki, medale i dyplomy.

 

Po podliczeniu wyników okazało się, że najlepiej spisali się  uczniowie z Przedszkola 421, którzy zajęli I miejsce. Tuż za nimi uplasowali się „Mali Optymiści” z Przedszkola 306, a trzecie miejsce przypadło Przedszkolu nr 39 „Pod Topolami”.