Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany było 29 maja gospodarzem wyjątkowej Olimpiady. Startujący zawodnicy również byli wyjątkowi. Liczyli po cztery lub pięć lat, a impreza w której uczestniczyli to Bielańska Olimpiada Przedszkolaków.


Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany we współpracy z Centrum Rekreacyjno-Sportowym i Zespołem Szkół Sportowych nr 50 oraz pracy Uczniowskiego Klubu Sportowego Młodzik. Zawody otworzył zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Włodzimierz Piątkowski dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak-Gałkowska
Zainteresowanie imprezą było ogromne. Udział w zawodach wzięło 20 przedszkoli. Każda ze startujących ekip liczyła 20 zawodników. Nie trudno zatem policzyć, że w rywalizacji uczestniczyło 400 przedszkolaków.
– Celem zawodów jest popularyzacja lekkiej atletyki oraz promowanie wśród najmłodszych nowych form aktywności fizycznej – mówi odpowiedzialny za organizację Karol Radke z UKS Młodzik. – Poprzez zabawę uczymy również dzieci sportowej rywalizacji.
Potwierdzały to odbywające się konkurencje. Pierwsza z nich polegała na przekazywaniu ringo w trakcie biegu przez piankowe płotki. Był też rzut bezpiecznym piankowym oszczepem i slalom pomiędzy tyczkami. Na koniec odbyły się skoki oraz bieg po obwodzie prostokąta polegający na przenoszeniu gumowych piłek o średnicy 4 cm .
Dla uczestników przygotowano liczne nagrody. Ostatecznie zwyciężyło przedszkole nr 421 znajdujące się przy ulicy Cegłowskiej. Wśród wręczających wyróżnienia był odpowiedzialny m.in. za sport w dzielnicy zastępca burmistrza Grzegorz Pietruczuk. Oprócz pucharów, które otrzymały trzy pierwsze ekipy, rozdano mnóstwo medali i drobne nagrody rzeczowe
– Zawody takie to nie tylko świetna zabawa – podsumował zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski. – To także niezapomniane wrażenia, które pozostaną z dziećmi i będą się w przyszłości dobrze kojarzyć ze sportem.