Orlik

Fotografia chłopców trenujących piłkę nożną i siatkówkę na boiskach Orlika

KOMPLEKS SPORTOWY „Moje Boisko: ORLIK 2012″ znajduje się na ul. Rudzkiej 6, przy Szkole Podstawowej nr 53.

W skład kompleksu wchodzi plac gry do piłki nożnej, ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach 30 na 62 m. oraz drugi, wielofunkcyjny o wymiarach 19,1 na 32,1 m. Na boisku wielofunkcyjnym można grać w piłkę ręczną, siatkówkę bądź koszykówkę. Dodatkowo znajduje się tu również bieżnia, a obiekt posiada sztuczne oświetlenie oraz pawilon sanitarny. Boisko powstało w ramach rządowego programu „Moje boisko: Orlik 2012” a jego koszt to ok. 1,5 mln. zł. W roku 2020 przeprowadzono modernizację kompleksu sportowego, wymieniono nawierzchnię na dostępnych boiskach.

„Orlik” jest  ogólnodostępny oraz darmowy, choć trzeba się liczyć z tym, że w godzinach zajęć lekcyjnych będą z niego korzystać uczniowie szkoły w ramach WF.

Kilku młodych chłopców grających w piłkę nożną na zielonej murawie ogrodzonego, zewnętrznego obiektu sportowego. W tle budynek gospodarczy. Kilku młodych chłopców grających w piłkę nożną na zielonej murawie ogrodzonego, zewnętrznego obiektu sportowego. W tle budynek gospodarczy. Kilku młodych chłopców grających w piłkę nożną na zielonej murawie ogrodzonego, zewnętrznego obiektu sportowego. W tle budynek gospodarczy. Kilku młodych chłopców grających w piłkę nożną na zielonej murawie ogrodzonego, zewnętrznego obiektu sportowego. W tle budynek gospodarczy.