W hali sportowej CRS Bielany  odbyła się 24 listopada druga edycja charytatywnych Mikołajek „Otwórz serce”. Ubiegłoroczny sukces sprawił, że akcję pomocową postanowiono  zorganizować również w tym roku.

Zaangażowanie bielańskiej społeczności podobnie jak w minionym roku było imponujące. Zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Był kiermasz ciast, pokaz sztuk walki oraz  taniec i muzyka. Do akcji włączyły się bielańskie firmy. Nie zawiedli sponsorzy i darczyńcy. Jako, że to okres przedświąteczny nie zabrakło również wspólnego tworzenia ozdób choinkowych ze Stowarzyszeniem „Mamy czas”. W bogatym programie wystąpił m.in. Zespół taneczny REX Dance, Stowarzyszenie JK Sport, Samba Paraiso, Zumba-„Domino”, Klub Judo Lemur, ATEMI Grupa Jodan, Happy Dance Studio i inni.

Pojawił się też Mikołaj z wyjątkowymi prezentami. Paczki były dla dzieci w wieku od dwóch do dziesięciu lat.

Najważniejszą rzeczą była jednak zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci. W tym roku zbierano pieniądze dla Klary i Igora.  Cały dochód z wydarzenia został przeznaczony na ich potrzeby. Odbywały się licytacje. Były sprzedawane cegiełki.

– Po raz kolejny okazało się, że spontaniczne działanie przyniosło rezultaty, a mieszkańcy Bielan otworzyli szeroko swoje serca – podsumował akcję burmistrz, a zarazem Przewodniczący Stowarzyszenia „Razem dla Bielan” Grzegorz Pietruczuk.

Imprezę przygotowały wspólnie: fundacja „Siła serca”, stowarzyszenie „Mamy czas” – Klub Mam i Tatusiów na Bielanach oraz stowarzyszenie „Razem dla Bielan”.