W nocy z 16 na 17 marca odbył się na pływalni przy ul. Lindego 20 Ogólnopolski Maraton Pływacki „Otyliada”. Chętni mogli spróbować swoich sił aż na 48 pływalniach w całym kraju.

W Warszawie gospodarzem i współorganizatorem imprezy było CRS Bielany przy współpracy @AkademiaPływaniaSebastianaKarasia i Dzielnica Bielany„Otyliada” to największa masowa impreza pływacka w naszym kraju. W dotychczasowych pięciu „Otyliadach” uczestniczyło 11 tysięcy Polaków, pierwszy maraton miał charakter lokalny i został zorganizowany w Myszkowie. Od 2014 roku stał się imprezą ogólnopolską. Dla jednych „Otyliada” jest okazją do zabawy, dla kolejnych szansą na sprawdzenie swoich możliwości. Głównym celem imprezy jest jednak zainteresowanie aktywnością fizyczną.

 

W „Otyliadzie” wystartować mógł dosłownie każdy. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych, a za zgodą rodziców mogły wziąć udział także osoby niepełnoletnie. Liczba miejsc była jednak ograniczona. W CRS Bielany wystartowało 36 zawodników. W całej Polsce ponad 2500 osób. Jednym z uczestników był burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany. Impreza przyciągnęła wielu kibiców, a w nocnym dopingowaniu zawodników uczestniczyli m.in. Dyrektor CRS Anna Szymczak-Gałkowska i zastępca burmistrza Bielan Włodzimierz Piątkowski oraz Radny Wojciech Borkowski.

 

Start nastąpił o godzinie 18.00. Kolejne dwanaście godzin to zmaganie się z samym sobą. Chodziło o to, aby przepłynąć w tym czasie jak najdłuższy dystans. W CRS Bielany dokonał tego Tomasz Ławiński. Przepłynął on w tegorocznej „Otyliadzie”- 36400 metrów, do końca maratonu dotrwało 10 zawodników. Zwycięzca, którym okazał się w tym roku Jakub Jasiński przepłynął ponad 51 kilometrów. Wynik ustanowiony został na pływalni w Chrzanowie. Warto jednak dodać, że rekord „Otyliady” należy do Sebastian Karaś, który przepłynął w 2016 roku ponad 54 kilometry.
Po dwunastu godzinach wyczerpującego pływania nastąpiła dekoracja najbardziej wytrwałych i najlepszych zawodników. Otrzymali oni nagrody, medale i puchary.

Foto Archiwum Dzielnicy Bielany