Centrum Rekreacyjno – Sportowe Bielany było po raz kolejny gospodarzem Warszawskiego Pikniku Rodzinnego. Organizatorzy z Fundacji Zwalcz Nudę zadbali, aby w niedzielę 18 marca na rodziny czekało mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji.

Przez halę sportową przy ulicy Lindego przewinęło tego dnia tysiące osób. Imprezę otworzyła zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Magdalena Lerczak. Towarzyszyli jej: radny Daniel Pieniek oraz dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak – Gałkowska.  Wcześniej w imieniu organizatorów wszystkim przybyłym udanej zabawy życzyła Dominika Stępień.

Podczas, gdy rodzice mogli poszerzać wiedzę pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów i nauczycieli, dla najmłodszych przygotowano wspaniałą zabawę. Można było pograć na prawdziwych automatach, przejechać się na trójkołowym rowerze, wziąć udział w magicznych eksperymentach, wyszaleć się podczas cyrkowej animacji lub zmierzyć się z innymi w rodzinnych rozgrywkach palantowych. Całe rodziny mogły też  uczestniczyć w warsztatach recyklingowych, rozgrywkach planszówkowych, czy spróbować nauki nowego języka. Pomiędzy uczestnikami przechadzały się wielkie maskotki. Partnerem Warszawskiego Pikniku Rodzinnego było Pramerica Życie TUiR SA. Podczas Pikniku firma oferująca najwyższe standardy obsługi ubezpieczeniowej zapewniła także szereg atrakcji dla najmłodszych. Zagwarantowała też możliwość porozmawiania rodzicom  o tym jak najlepiej chronić zdrowie i życie oraz jak zadbać o rodzinne bezpieczeństwo finansowe.

Generalnie było mnóstwo zabawy. A impreza podobnie jak w poprzednich latach okazała się wyjątkowo udana. Świadczyły o tym opinie uczestników.

– Przyszedłem tuz żoną i synkiem – mówi pan  Norbert z Bielan. – Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, a to co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania.

Mimo, że w tym roku udział w Pikniku należało zgłosić poprzez stronę internetową, chętnych nie zabrakło. Przez cały czas trwania imprezy hala była zapełniona. Łatwiej było natomiast wziąć udział w zabawach i w warsztatach.

– Kto przyszedł nie pożałował – skomentował  inny z uczestników Pikniku – Mogą za to żałować ci co przeoczyli tę imprezę. Gratuluję również organizatorom wspaniałych pomysłów.

Warszawski Piknik Rodzinny zorganizowany został w ramach XI  edycji Warszawskich Dni Rodzinnych. Partnerami było Miasto Stołeczne Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Honorowy Patronat nad całą imprezą sprawował Rzecznik Praw Dziecka.