Na Pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się zawody w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Trwały dwa dni 25 i 26 maja. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z roczników 2008-2009.

Zmagania pływackie rozpoczęły się 25 maja o godzinie 9.15 rywalizacją dziewcząt na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Zawodnicy pływali jednak też na  dłuższych dystansach. W stylu grzbietowym, motylkowym, klasycznym oraz zmiennym pokonywali basen na długości 100, 200 oraz 400 metrów. Startowały też sztafety 4×50 metrów dziewcząt i chłopców  w stylu  dowolnym oraz zmiennym. Krótko mówiąc  o monotonii nie mogło być mowy. Do zawodów zgłoszono prawie 350 zawodniczek i zawodników  z 20 klubów. 

Mimo, że zawody z powodów epidemicznych odbywały się bez udziału publiczności emocji nie brakowało. Młodzi sportowcy angażowali się w rywalizację całym sercem. 

Dla najlepszych przygotowano medale i dyplomy. Otrzymało je pierwsze trzy zawodniczki i pierwszych trzech zawodników w każdej konkurencji. Warto odnotować świetne rezultaty zawodników UKS G-8 Bielany. W większości konkurencji zwyciężali lub stawali na podium.

Organizatorem zawodów był Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki.