CRS Bielany już po raz drugi w tym roku było gospodarzem pływackich zawodów z cyklu Grand Prix. Tym razem odbyła się tutaj pierwsza runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików.

Organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki. Do zmagań, które odbywały się w dniach 21- 22 marca przystąpili zawodnicy w wieku 12 i 13 lat. W rywalizacji  wzięło udział 142 chłopców i 125 dziewcząt z 20 klubów.  Pierwsi ze startujących musieli pokonać dystans 100 metrów. Pływano jednak też 200, 400 metrów oraz w sztafetach 4×50 metrów. Warto zaznaczyć, że poza rywalizacją w sztafetach podział wiekowy na grupy 12-latków i 13-latków nie obowiązywał.

Zmaganiom towarzyszyła różnorodność stylów. Mogliśmy zobaczyć zawodników specjalizujących się w stylu motylkowym, grzbietowym i klasycznym. Uzupełnieniem były  starty w stylu zmiennym i dowolnym.

Dyplomy i medale otrzymywali trzej najlepsi zawodnicy lub zawodniczki w każdej z konkurencji. Do klasyfikacji drużynowej liczone były dwa najlepsze wyniki dwóch zawodników i zawodniczek w każdej z konkurencji indywidualnych oraz dwa najlepsze wyniki zespołów sztafetowych. Zwycięzcy wywalczyli sobie prawo do startu w II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Zgodnie z regulaminem uprawnienie to przysługiwało klubom, które wystąpiły w pełnym składzie.

Ostatecznie po pełnej emocji rywalizacji najwięcej medali, bo aż 31 (w tym 15 złotych) zdobyła drużyna UKS G-8 Bielany. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej przypadło zawodnikom UKS POLNA Warszawa, a trzecie drużynie UKS Victoria Józefów (10 medali).

W klasyfikacji drużynowej doskonale spisała się za to drużyna z Ursynowa, które w większości  konkurencji walczyła o prymat pierwszeństwa z UKS G -8 Bielany.

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA (6 pierwszych miejsc)

 

wyniki