Pływalnia przy ulicy Lindego była miejscem zmagań młodych sportowców w Memoriale Zbyszka Kucewicza. W zawodach, które odbyły się 17 kwietnia uczestniczyły dzieci z roczników od 2005 do 2009.


Celem  memoriału było nie tylko wyłonienie najlepszych pływaków, ale również popularyzacja tej dyscypliny sportu w dzielnicy Bielany. Ranga  zawodów była tym wyższa, że stanowiły one okazję do uczczenia osoby Zbyszka Kuciewicza.  Zmarły 7 października minionego roku patron zawodów był założycielem szkoły sportowej Nr 263, przy ul. Szegedyńskiej 11. Znany był również jako działacz sportowy, trener pływaków i pięcioboistów, w tym rekordzistów i mistrzów Polski.
Tuż po rozgrzewce pierwszych startujących, nastąpiło otwarcie zawodów.   Stało się to przy udziale wielu gości wśród których byli m.in. zastępcy burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, a także dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak- Gałkowska i  Elżbieta Iglewska-Romanowska – Kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji  w Dzielnicy Bielany. W gronie gości byli także wychowankowie  Pana Zbyszka z młodszego pokolenia.
Zaraz po otwarciu imprezy rozpoczęła się ostra rywalizacja.  O laur zwycięzcy zmagano się na dystansach 50 i 100 metrów. Można było obejrzeć zawodników pływających  różnymi stylami.  Po zmaganiach w stylu dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym i motylowym przystąpiono do koronnej konkurencji na dystancie 100 metrów stylem zmiennym. Zgodnie z regulaminem zawodów pierwsze trzy osoby w każdej z konkurencji otrzymywały medale, a kolejne trzy osoby dyplomy.  Z sympatią mającą zachęcać do uprawiania sportu potraktowano też najmłodszych uczestników.   Przygotowano dla nich pamiątkowe medale i dyplomy za udział w zawodach. Każdy z zawodników miał prawo do startu w nie więcej niż trzech konkurencjach oraz  dodatkowo w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym.
– Świetna impreza – podsumował Grzegorz Pietruczuk – Naprawdę aż przyjemnie jest popatrzeć, ile dzieci garnie się do pływania.
Zkolei Dariusz Czerwonka prezes UKS B-8 Bielany i współorganizator zawodów wskazał, że w najbliższym czasie czeka nas na Bielanach mnóstwo zawodów  w których wystartują pływacy UKS G-8 . Oznacza to wiele emocji, ale także ciekawej rywalizacji sportowej.
Warto zauważyć, że zawody  zgromadziły rekordową  liczbę uczestników. Startowało w nich ponad 300 dzieci.  Wspomniane wcześniej medale, dyplomy oraz słodkie upominki- to już standard na takich zawodach. Tym razem jednak były również nagrody specjalne- puchary dla najlepszych kraulistów- ufundowane przez Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego oraz piękne upominki dla najlepszych zawodników i zawodniczek z poszczególnych roczników.


A oto i oni:

najlepszy kraulista w kategorii open – Cezary Kosobudzki UKS „G – 8 Bielany”
najlepsza kraulistka w kategorii open – Małgorzata Wójcikowska UKS „G – 8 Bielany”
najlepszy zawodnik rocznik 2005 – Cezary Kosobudzki UKS „G – 8 Bielany”
najlepszy zawodnik rocznik 2006 – Filip Topp UKS „G -8 Bielany”
najlepszy zawodnik rocznik 2007 – Bartłomiej Garwulewski UKS „G – 8 Bielany”
najlepszy zawodnik rocznik 2008 – Borys Wróblewski UKS „G – 8 Bielany”
najlepszy zawodnik rocznik 2009 – Antoni Melerowicz UKS „G – 8 Bielany”
najlepsza zawodniczka rocznik 2005 – Małgorzata Wójcikowska UKS „G – 8 Bielany”
najlepsza zawodniczka rocznik 2006 – Lena Drynkowska UKS „G – 8 Bielany”
najlepsza zawodniczka rocznik 2007 – Antonina Maciejewska UKP Polonia Warszawa
najlepsza zawodniczka rocznik 2008 – Alicja Łotowska UKS „G – 8 Bielany”
najlepsza zawodniczka rocznik 2009 – Maja Bieniecka UKP Polonia Warszawa


Zawody współfinansowała Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.
Kolejna edycja Bielańskich Zawodów Pływackich dla Najmłodszych odbędzie się 23 października  zaś na kolejny Memoriał Zbyszka Kuciewicza  zapraszamy  za rok. Widzimy się!