Na pływalni przy ulicy Lindego rozpoczął się 17 kwietnia „Pływacki test drugoklasisty”. Test kontynuowany był 19 i  24 kwietnia, z tym że ostatniego dnia dzieci  demonstrowały swoje umiejętności na pływalni przy ulicy Conrada.

Pływacki test odbywał się pod patronatem zastępcy burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka, który pierwszego dnia otworzył imprezę w towarzystwie dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak-Gałkowskiej oraz   prezesa UKS G-8 Bielany Dariusza Czerwonki.

W sumie w teście wzięło udział około 500 dzieci. Celem trzydniowego sprawdzianu było odkrycie nowych talentów. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Bielany słyną z wyśmienitych pływaków. Osiągają oni sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych. Wczesne odnajdywanie utalentowanych dzieci pozwala na rozwijanie ich predyspozycji.

Każdy z uczestników testu miał do pokonania dystans 25 metrów stylem dowolnym. Organizatorzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego G-8 Bielany mierzyli czas oraz obserwowali   jak dzieci czują się w wodzie.

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki testu, bez względu na to jak potoczy się ich dalsza pływacka kariera, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.