Na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się 5 marca zawody z cyklu Grand Prix. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki urodzeni w 2009 roku.Imprezę otworzył Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk w towarzystwie zastępcy Burmistrza  Włodzimierza Piątkowskiego i Dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak-Gałkowskiej.

Zawody zorganizował Wojewódzko-Mazowiecki Związek Pływacki.Zgłoszeń uczestników dokonywały kluby zarejestrowane w PZP.Pierwsi zawodnicy wystartowali o godzinie 9.15. Najkrótszym dystansem było 50, a najdłuższym 200 metrów. Pływały także sztafety 4×50 metrów dziewcząt i chłopców. Mogliśmy obejrzeć rywalizację w stylu klasycznym, grzbietowym, motylkowym, dowolnym i zmiennym.Czas mierzono automatycznie. Punktowanych było pierwszych 12 miejsc w każdej konkurencji. Zdobyte w ten sposób  punkty są podsumowywane i  zostaną wykorzystane do sporządzenia klasyfikacji generalnejw rywalizacji indywidualnej, drużynowej i klubowej w całym cyklu Grand Prix.

Udział w zawodach wzięło86 zawodników i 77zawodniczek z 21 klubów. Sześciu najlepszych zawodników w każdej z konkurencji otrzymało wyróżnienia w postaci dyplomów, a trzech najlepszych zostało udekorowanych także medalami.