4 grudnia na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się Pływackie Mikołajki z Hasten. Jest to coroczna impreza ciesząca się coraz większym zainteresowaniem.

Celem imprezy była popularyzacja pływania i aktywności fizycznej wśród mieszkańców dzielnicy Bielany oraz wyłonienie najlepszych pływaków. Zawody służyły też udzieleniu wsparcie dla dziewczynki cierpiącej na rzadką chorobę. Przeznaczona zostało na to opłata startowa. Ponadto datki na jej turnusy rehabilitacyjne można było złożyć w specjalnie przygotowanych puszkach lub przekazać przelewem. Uczestnikami zawodów były dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Limitu wiekowego praktycznie nie było.

W czasie zawodów czasy mierzyli sędziowie z Polskiego Związku Pływackiego. O efekty muzyczne zadbał niezastąpiony – Bajlando Music! A o efekty świetlne i dymne – FranzAudio. Udział w imprezie wzięło 230 osób. Oprócz medali i pucharów dla uczestników przygotowano bluzy, piórniki, sprzęt sportowy, czapeczki i inne gadżety. Zawodom przyglądali się: Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany , Włodzimierz Piątkowski – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Aleksandra Szymańczyk – Radna Dzielnicy Bielany, która również dekorowała zwycięzców.

Organizatorem imprezy była Academy of Hasten – Szkoła Pływania oraz Urząd Dzielnicy Bielany, który także dofinansował zawody.

Pływackie Mikołajki z Hasten Pływackie Mikołajki z Hasten